Kuidas me teame, milline oli elu sadu aastaid tagasi või milline nägi välja meie kodukoht, kui sellest midagi tänapäeval näha ei ole? Näiteks Tartu kohta kirjutatakse ja räägitakse, et see oli keskajal piiskopiriigi keskus ja uhke kaubalinn aga kui paar kirikut ja üksikud linnamüüri jäänused kõrvale jätta, on see kuulsusrikas minevik täiesti nähtamatu. Teadlased oskavad aga üksikute fragmentide ja erinevat tüüpi allikate põhjal minevikku rekonstrueerida. Näitus „Nähtamatu Tartu. 800 aastat linna algusest“ toobki Tartu näitel silme ette tänapäeva ajaloolaste ja arheoloogide arusaama ajaloost ja näitab, kuidas 800 aastat tagasi alguse saanud arengud mõjutavad tänapäeva.
Näitusele loodud haridusprogrammis saavad õpilased aktiivsetes tegevustes uurida keskaja linnaelu, kaubanduse, ristiusustamise ja kiriku teemasid kas kodukoha (Tartu ja ümbrus) või Eesti näitel laiemalt.
Märksõnad: keskaeg, ristiusustamine, keskaegne Vana-Liivimaa, hansakaubandus, ajalooallikad, arheoloogia
Kestus: 90 minutit
Maksumus: 6 eurot õpilase kohta
Haridusprogrammi läbinud õpilane:
Seos õppekavaga: Haridusprogramm täiendab riikliku õppekava sotsiaalainete valdkonna ajaloo ainekava keskaja teemade käsitlemist. Ainealastest oskustest arendab kriitilist mõtlemist, allikate töötamise oskust ja empaatiat.
Programm arendab üldpädevustest sotsiaalseid pädevusi (rühmatööd, rollimängud) ning läbivatest teemadest keskkonna ja väärtuste teemasid.